Viking motivációja a SanBao 100 napos Tai Chi Chuan és Chi Kung kihíváshoz
Ma volt nálam Viking, hogy megmutassa a motivációját. Itt elolvashatod, mit is hozott nekem.
.
Viking motivációja a SanBao 100 napos Tai Chi Chuan és Chi Kung kihíváshoz:
„Nehogymá ne csináljam végig én is, ha már 10. alkalommal szervezem meg!”
„Most okozzak csalódást azzal, hogy nem kezdek bele, és csinálom végig tizedszer, miközben buzdítok rá mindenkit?”
A Sárkánypalota Chi Kungot, a Dél Vörös Madara Nyújtást, a 24 Yin Yang Tai Chi Nei Kungot súlyzóval, és a Tai Chi Nei Kung súlyzós erősítéseket fogom végezni azért, hogy még hatékonyabban segíthessek a tanítványaimnak!
.
Kedves Viking!
Ok, rendben!
Viszont, a motiváción dolgoznék még kicsit, hogyha rágondolsz, akkor elindulj és csináld…
A motiváció az olyasmi, ami miatt Tai Chi edző lettél, és foglalkozol magaddal azért, hogy minél hatékonyabban segíthess minél több embernek, és főleg a tanítványaidnak, hogy ők még jobbak, eredményesebbek, és sikeresebbek legyenek.
Mert azért Te nem biztos, hogy nekiállsz gyakorolni, hogy például a dühöt, és a haragot leküzd, de azért igen, hogy leküzd az igazságtalanságot, egészséges maradj, sok gyakorlási tapasztalatot szerezz, találkozz más, esetleg idős mesterekkel, vagy olyanokkal, akik legalább 30+ éve gyakorolnak, és ezzel a tapasztalattal aztán még hatékonyabban tudj segíteni a tanítványaidnak.
A kínzás része, hogy fogalmazod meg úgy a motivációd, hogy ha rágondolsz, felemelkedj a székedből a gyakorláshoz? Mit gondolsz?
Fontos, hogy lásd a motiváció és a cél különbségét, miért lesz az motiváció és nem cél?
A motivációtól megmozdulsz, nekiállsz, és elkezded, mozgásba lendülsz.
A cél az, amit el akarsz érni.
Például:
Viking, amikor a tanácsomra nem olvasol el egy írást, majd a következő kérésre sem olvasod el, pedig lehet Te kértél tőlem tanácsot, semmi gond, akkor megvárom azt, amíg elolvasod, egyébként eléggé türelmetlenkedve, és néha még elégedetlenkedve is azért, mert addig eltelhet egy csomó idő. Magyarul vesztegetjük az időt.
Amikor viszont egy gyors segítséget, korrektúrát kérek a jegyzetemhez, akkor öt perc alatt kijavítva visszaküldöd nekem, akkor is, ha egyébként nincs időd.
Ezt a megmozdító erőt keresd a motivációdban. Ez az, ami a célban nincs benne. A cél önmagában nem mozdít meg, nem késztet cselekvésre. Az O.K. vagy rendben van, hogy eldöntöd és megcsinálod, viszont van akinél, vagy bizonyos szituációkban, ez nem működik.
Ez nem egyenlő az inspirációval, ami kívülről jön, mint ez a segítség kérés a példában. Viszont itt valami nagyon erős dolgot mozdított meg benned, ami belülről jön, mert a fenti segítség kérésben nem inspiráció volt, mégis megtetted egy kívülről jövő hatásra. Na ezt keressük, ami megmozdít!
Lehet mondani, hogy pont a motivációt nem hangsúlyozom ezekben a példákban, mert mindkettő a segítségnyújtásról szól. A segítségnyújtás valójában nem motiváció, hanem egy eszköz, amiben az megnyilvánul.
Például, amikor a Lektorom kijavítja a jegyzeteimet, abban sem biztos, hogy az a motiváció, hogy segíthet nekem, hanem az, hogy nekem van szükségem rá.
Itt nem az a motiváció, hogy segítőkész ember (egyébként nagyon is az), hanem az, hogy számítok rá. Az hogy ő segítőkész, (most) csak egy körülmény – ezért kérem meg a segítésre, vagy ezért utazik haza ha kell, hogy segítsen nekem. Belülről jön, de egy kívülről „stimulált reflex” indítja be. És ez a kívülről érkező stimuláció lehet a motiváció maga. Ebben az esetben nem múlik el az inspirációhoz hasonlóan, ami szintén kívülről jön, de inkább egy „álomkép” és lehet elmúlik, míg elérsz az ajtóig.
Itt a kívülről érkező inger megpiszkálja a benned lévő, szunnyadó tettrekészséget, tetterőt. Természetesen van saját belső motivációnk is, viszont mindkét esetre igaz:
„A motivációd a belső ellenállásod legyőzése. Egy olyan „(nyomó)gomb”, amit bármikor „megnyomsz” elindulsz.”
Na ezt hozzad nekem Viking!
.
Örömteli gyakorlást!
Gyere bátran, és gyakorolj Tai Chi-t és Chi Kung-ot On-Line is!
.