Kérdések válaszok a 100 napos kihívással kapcsolatban 3
A pontos felkészüléshez és a kételyek eloszlatásához, javasolt elolvasni a a korábbi kérdés-válaszokat is.
-
Konkrétan milyen jellegű célokat lehet kitűzni a kihívás során?
- Főként a Tai Chi Chuanhoz, Chi Kunghoz, és a Nei Kunghoz köthető gyakorlatokat, de nem zárkózom el semmi elől. Ha szerintem nem jó a gyakorlat vagy célválasztás, azt is megmondom, aztán kihozunk belőle egy közös nevezőt. A kihívás nevéből adódóan is. 😉
Volt már, aki jógával indult, nem zárom ki ezt a lehetőséget sem, de meg kell tudni indokolni, majd részt kell venni a találkozókon, és stb., minden ami a feltételrendszerben áll.
- Kérdések melyek közelebb visznek a Cél(ok) kiválasztásához: Mit szeretnél elérni? Mi szeretnél lenni? Milyen szeretnél lenni? Milyen nem szeretnél lenni? Mik az álmaid? Milyen vágyaid vannak?
.
-
A leírás alapján vannak elképzeléseim, de nem biztos, hogy ezek pontosak.
Például lehet-e olyan, hogy mindennap elolvasok x oldalt egy regényből? Vagy például hogy szeretném, ha jobban el tudnám engedni a dolgokat, amikhez kötődöm. Bár erre módszert nem tudnék megfogalmazni. Vagy például szívesen erősíteném a karizmomat.
- „mindennap elolvasok x oldalt egy regényből” nemigen működött még eddig, a megtanulok x szót, és a lenyelvvizsgázom sem. Sajnos. De, viszont, a kihívás alatt elvégzett gyakorlatok támogatják azt, hogy könnyebben tanulj, eredményesebben vizsgázz, jobban megérts dolgokat, úgyhogy, a most felsoroltak, tulajdonképpen mellékeredményei lesznek a kihívásnak.
- A módszer a Tai Chi Chuan és a Chi Kung gyakorlása, neked azt kell megfogalmaznod, mit szeretnél elengedni, vagy mi az, amit el szeretnél érni.
- Lehetőség van a 100 napos 100 fekvőtámasz tervet teljesíteni, és a kihívás végére 100 fekvőt nyomni egyben. De lehet teljesíteni egyben az 1000-1200 felülést is, edzéstervvel.
.
-
Az egyik célom nekem a 48-as forma lenne. Vállalhatom úgy, hogy még nem tudom végig? Hányszor kéne megcsinálni?
- Természetesen vállalhatod, és annyit mindig hozzá tudsz tenni, amennyit az edzésen, vagy a találkozókon hozzáveszünk. 30 percet rá kell szánni, és amennyi ismétlés abba belefér, minden nap, csak a formákra, plusz 10-15perc a bemelegítés nyújtás. Ez most kb. 6 ismétlést jelent, ha tudod végig, akkor 2-3 ismétlést.
.
-
A céltól függ, hogy egy vállalt gyakorlatra mennyi időt kell szánni naponta, vagy van egy konkrét időkeret, amit szánni kell rá naponta?
- természetesen függ a céltól is, de
- mindennap minimum 30 percet rá kell szánni a gyakorlásra, ez a konkrét fizikai gyakorlatokra vonatkozik, minden más, pl. olvasás, szótanulás ezen felül van.
- a fizikai mozgás a legfontosabb, e nélkül nem érdemes vállalni.
.
-
A héten nem tudok menni megbeszélésre. Nem mintha már meglennének a céljaim, de a csoportos cél megfogalmazására, a csoportok létrejöttére mikor kerül sor?
- A megbeszélésekre járás elősegíti a célok megfogalmazását, a csoportok kialakulását, a kételyek eloszlatását, a vállalások, motiváció pontosítását is.
- A csoportok bármikor létrejöhetnek, bárkivel, aki részt vesz a kihívásban, ismered, kedveled, közel lakik hozzád, azonos feladatai, hasonló céljai vannak, vagy egyéb, ami eszedbe jut, és megbeszéljük. Legkésőbb az utolsó találkozón, a kihívás kezdete előtt, de akár a kihívás alatt is létrejöhetnek csoportok.
.
-
Milyen gyakran kell majd veled konzultálni, és milyen gyakran kell a csoporttal konzultálni?
- Velem és a csoporttal hetente ajánlott. Minél többet megosztasz a gyakorlásodból, annál könnyebben és hatékonyabban tudok segíteni. Természetesen nem kell minden nap felhívnod telefonon, de ha küldesz e-mailt, akár csak összefoglalókat, akkor az is megfelelő. Lesz online edzésnapló, amit rendszeresen végignézek, és mindig írok bele megjegyzést, kérdéseket, mire figyelj, mit változtass, stb.
.
-
Vissza kell-e jelezni neked valamilyen formában arról, hogy hogyan haladunk a kihívással? Mondjuk, hetente írni kell róla? Vagy mindig személyes találkozón kerül erre sor?
- Lehet kérni online edzésnaplót, amit ki lehet tölteni, és lesznek csoportos találkozók (2-3 hetente), és lehet majd kérdezni személyesen is. Természetesen a heti edzéseken is találkozunk, akkor rá szoktam kérdezni a résztvevőknél, hogy mi a helyzet. A válaszokból látom, ha valaki gyakorol, mennyit, néha azt is, hogy mikor. Látszik a változás, és főleg az látszik nagyon, ha valaki nem gyakorol. Szóval mellébeszélni nem lehet, viszont mivel ezeket látom, tudom segíteni, támogatni a gyakorlást.
.
-
Vannak-e fontos szabályok azon kívül, hogy minden nap vinni kell a célt?
- Összhangban legyen veled, legyen benne örömöd, legyél tőle boldog. E nélkül az egész nem ér semmit sem.
.
-
Mi alapján támogatsz vagy vetsz el egy célt, amit a gyakorló kitűz maga elé?
- Valós vagy valótlan, reális vagy nem reális, összhangban van veled vagy sem. Honnan tudom ezt? Mert megnézem a jelentkezőt, a gesztusait, a kommunikációját, a mozdulatait, elbeszélgetek vele, onnan pedig már nem sok titok van. Az is látszik, hogy boldog vagy-e mikor beszélsz a vállalásodról vagy nem. Inkább teher vagy öröm az, amiről beszélsz.
.
-
Lehet-e valamilyen célt kitűzni a karddal úgy, hogy még nem kezdtük el a formát?
- Lehet, vágások, szúrások, alapgyakorlatok, egyensúly körüli mozgatás, mindkét kézzel természetesen. Februárig ezek megtanulhatók, és a kihívás végéig fejlődnek, és a tudás is nőni fog róluk.
.
További kérdések válaszok:
- Kérdések válaszok a 100 napos kihívással kapcsolatban 1
- Kérdések válaszok a 100 napos kihívással kapcsolatban 2
.