Fedezd fel tested természetét, őrizd meg egészséged és erőd!
A Qi Gong a keleti kultúrákból (Tibet, India, Kína) nőtt ki és azok részét képezi, általában ősi, természetes filozófiának, tudománynak tartják, mely 2500-3000 éve jött létre Kínában.
Ez a Qi Gong a belső művészetekhez kapcsolódik, a Tai Chi Chuan, a Hsing-I és a Bagua (ez a három belső lágy stílus, és úgy is ismerik őket, mint belső harcművészetek) alapján létrehozott gyakorlatsor, melyek lényege az egészség fenntartása, a belső mozgások külső megjelenítése, a külső és belső összekapcsolása, és a fizikai mozgás magasabb szintre emelése.
Ezen gyakorlatok végrehajtásának filozófiája az, hogy először újra összekösse az egyént a testével, ahol mindazt létrehozhatjuk, amik vagyunk, és amit teszünk. A mozdulatok végrehajtása lágyan, tudatosan, figyelmesen történik, fókuszálva a helyes testtartásra, és figyelemmel követve a mozdulatokat, belülről kifelé történnek. Amikor egy részen mozogsz, mindenhol mozogsz. Később, rendszeresen végezve a Qi Gong gyakorlatot, a test egyszerre lesz erős és rugalmas anélkül, hogy külön erősítenél vagy nyújtanál. Ez az Igazi Erő és Vitalitás alkotóeleme, ez a Nei Gong (Belső Munka) minőség a Qi Gongon belül.
A belső művészetek magukba olvasztották a keleti technikák sokdimenziós módszereit, amelyek segítségével egészségre és lelki békére, dinamikus és rugalmas testre tehetünk szert, a harcművészeti alkalmazás során önvédelemre, a meditációs oldal segítségével, pedig elérhető a filozófia legmagasabb szintű megvalósítása. A belső művészetek alaptézise szerint ahhoz, hogy a természettel és közvetlen környezetünkkel egyensúlyban éljünk, meg kell értenünk magunkat (mind a testünket, mind a lelkünket). Hagyományosan ennek eléréséhez az első lépcső az erős és igazán rugalmas test fejlesztése, mely stabilan áll a földön és ténylegesen bármire képes. Ezután talán lesz elég belső erőnk, hogy továbblépjünk és mélyebbről is átéljük az önvizsgálatot meditáció és lelki tréningek során.